Štětcem – Ale bez plátna

Pro velký objev občas stačí jen vymanit se z konvencí a začít dělat věci jinak. Své o tom ví umělkyně Alexa Meade, která místo toho, aby pracovala jako politoložka, vzala do rukou štětec a barvu a začala malovat- na jídlo, na věci, na lidi… A tak vznikla netradiční technika, která zaujala mnohé nadšence i kritiky umění. Alexa ze svého malování vždy pořídí několik fotografií z mnoha úhlů.   

Dalo by se říct, že i během svého tvoření nadále experimentuje a tak vznikne pokaždé originální snímek. Je to jako hra, která skýtá velkou radost z objevování. Je jistě fascinující neustále zkoušet, na jaký povrch barva chytá a na jaký naopak ne, přemlouvat  nové modely, aby si nechali nanášet barvu do uší či experimentovat s vanou plnou mléka.

Fotografie, které následně vznikají, často nejdou na první pohled rozeznat od tradiční malby, tedy až na strukturu a formát. Pro koncept tohoto čísla časopisu je však nejdůležitější myšlenka, že je občas dobré nejít s davem. Že může být velmi prospěšné opustit nevyhovující studium či zaměstnání a dát se svou vlastní cestou. A dělat to, co nám přináší…Možná štěstí?

Text: Vénya

 

Translate »